pondělí 15. září 2008

První den na FF

Dnešní veselý den začal vlastně už včera. Peťa dovezla víno, a ačkoliv ho byla pouze jedna láhev, usínala jsem s pocitem, že pluju na rozbouřeném moři. O to horší bylo zvonění budíku v 6.20, ale nakonec jsem se z postele vyhrabala. Za padesát minut jsem vycházela směr FF na první přednášku psychologie na nové škole.
Dle orientačního plánu našla jsem aulu C 33 a usadila se v křesílku. Na chodbě bylo mrtvo, kolem kroužila akorát uklízečka a později došli další tři lidi, co stejně jako já věřili, že semestr začne opravdu dneska. Vyučující ovšem nedorazil.
Rozhodla jsem se dát tomu ještě jednu šanci – pedagogice v deset. Budova A je sama o sobě labyrint a navíc nějak tajuplně propojena s budovou B. Chodby jsou z neznámých důvodů co deset metrů členěny obrovskými dveřmi, všude jsou výklenky, skříně a další dveře, takže celé to působí dojmem poněkud chaotickým. Jaké však bylo mé překvapení, když na mě zpoza jedněch dveří vybafly čtyři antické sochy v nadživotní velikosti! V exteriéru by to bylo ok, ve stísněné chodbě to ale byl zážitek hodný omdlení.
Zcela náhodně našla jsem katedru filosofie. Hned naproti vstupním dveřím vítá příchozího kabinet profesora Šmajse – málem jsem omdlela podruhé. Dech se mi tajil při pomyšlení, že ona modla současné ontologie přebývá osobně za těmito dveřmi…
Pak jsem ovšem spatřila nástěnku a na nástěnce papír s výzvou, aby se studenti mého oboru dostavili tento čtvrtek tam a tam na informační schůzku. Začala jsem áchat pro změnu vztekem. Zřejmě je problém rozeslat takovou zprávu mailem... Čekám, že tam budu sama, navíc když normální výuka začne až příští pondělí, jak jsem se dověděla také na nástěnce…
Zřejmě vás nepřekvapí, že ani druhá hodina se nekonala. S vrčením jsem se vydala hledat katedru češtiny, co kdyby také byla nějaká utajovaná schůzka… Korunu tomu nasadila cedulka na dveřích sekretariátu:
Úřední hodiny pro studenty: 9-11 hodin.
Všechny potřebné informace jsou na nástěnce.

4 komentáře:

davidek řekl(a)...

hehe. kdybys koukla na IS nebo na stránky fakulty nebo se mě zeptala, tak bys věděla, že tenhle týden se neučí :D

Linda řekl(a)...

Stejnak máme ve čt tu schůzku... tak to už je jedno :D A aspoň si ještě před začátkem odpočinu a dočtu tu Kareninovou.

LuKaS řekl(a)...

melas jit k nam na stavarnu a tyhle srandy si nechat jen na volnej cas, jako ja.. ikdyz u nas je to taky nekdy psina, ostatne to i tady na ostrove..

LuKaS řekl(a)...

a ano, nevim, co jsem tim vsim chtel rict..